Gerbdami pacientų teises į konfidencialumą, prašome Zarasų PSPC pacientus, kreipiantis į registratūrą, prieiti po vieną prie kaimo ar miesto langelio, kad registratorės galėtų tiksliai  atlikti savo darbą.

Pacientai, kreipdamiesi dėl nemokamų paslaugų, privalo registratorei pateikti asmens dokumentą.

Jei pacientas nėra draustas privalomuoju sveikatos draudimu, jis už sveikatos priežiūros paslaugas sumoka įstaigos kasoje, tik po to kreipiasi į registratūrą.

Vaikai gydytojo apžiūrai turi atvykti tik su tėvais, ar globėjais.

Būtinoji pagalba pacientams teikiama nemokamai. Reikia informuoti registratorę, jei: 

Būtinoji neatidėliotina pagalba: (tai gyvybei pavojingos būklės), staigus gyvybei svarbių organų nepakankamumas, labai stiprus skausmas, karščiavimas virš 39 C, traukuliai, sąmonės pararadimas, sunkūs psichikos sutrikimai, ūmus organizmo skysčių netekimas, traumos apsinuodijimai, paralyžius, širdies ritmo sutrikimas, šokas. Pacientai priimami be eilės. Registratorė organizuoja paciento apžiūrą profilaktiniame kabinete, tuoj pat praneša budinčiam gydytojui ar apylinkės gydytojui.

Skubi medicinos pagalba: staigus būklės pablogėjimas, skausmas, karščiavimas, regos, klausos, uoslės sutrikimai, kraujospūdžio padidėjimas 200/100mmHg ar sumažėjimas iki 90/50, bradikardija ar tachikardija, viduriavimas, vėmimas, dusulys ramybėje. Pacientai priimami izoliacinėje patalpoje, jei jie išberti, vemia, viduriuoja . Registratorė tuoj pat praneša budinčiam gydytojui telefonu. Išduodamas papildomas talonas.

Neigalūs asmenys, kūdikiai, jei jie karščiuoja, yra sutrikusi judėjimo funkcija, aptarnaujami iškviečiant gydytoją į namus.

Neskubi medicinos pagalba: lėtinių susirgimų paūmėjimas, vaistų išrašymas, nežymūs sutrikimai, konsultacijų organizavimas išrašant nukreipimus. Pacientai priimami eilės tvarka. Vaistų išrašymui gyventojai registruojami prieš 2 savaites prieš vaistų pabaigą, todėl, planuokite vizitus pas  gydytoją pagal jo darbo grafiką.

Išankstinė registracija vykdoma ir šeimos gydytojo kabinete kitam kartui,tai būtina suderinti su bendros praktikos slaugytoja,kai atvykstate gydytojo apžiūrai.

Taip pat išankstinė registracija vykdoma  telefonu registratūroje nuo 8.00 iki 12.00 val.

Jei dėl ūmios ligos kreipiasi vaikas,registratorė išduoda jo ambulatorinę kortelę į gydytojo kabinetą, kur ir laikoma iki pasveikimo, todėl, pakartotinai apžiūrai atvykus pas gydytoją, kreiptis į registratūrą nereikia. Jei gydytojas nukreipė pacientą poliklinikos specialisto konsultacijai, ambulatorinė kortelė iš kabineto tą dieną bus grąžinta į registratūrą.

Paciento pageidavimu ir pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, jam turi būti pateikti  jo medicininiai dokumentai, jei ši informacija nepakenks paciento interesams. Jo lėšomis įstaiga išduoda paciento medicinos dokumentų patvirtintas kopijas. Mokama įstaigos kasoje.

Konfidenciali informacija kitiems asmenims teikiama apsaugant paciento interesus tik turint rašytinį paciento sutikimą, kai nurodomas suteikimo pagrindas, tikslai, konkretus asmuo, informacijos mąstas, terminai.

Žodžiu ar telefonu informacija apie pacientą kitiems asmenims neteikiama.

Pacientai privalo pagarbiai ir deramai elgtis su medicinos darbuotojais, netrukdyti kitiems pacientams gauti kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų,kitaip jiems paslaugų teikimas gali būti  nutrauktas, išskyrus atvejus, jei tai grėstų pavojus jų gyvybei. 

Į viršų
Į apačią

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.