1. Kiekvienas pacientas privalo rūpintis savo sveikata, vaikų ir tėvų sveikata ,sąžininga inaudotis savo teisėmis, jomis nepiktnaudžiauti, bendradarbiauti su sveikatos priežiūros specialistais ir darbuotojais.

2. Pacientai, atvykdami į asmens sveikatos priežiūros įstaigą privalo pateikti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, išskyrus būtinosios sveikatos priežiūros atvejus.

3. Jei būtina atlikti invazines procedūras, pacientą gydytojas supažindina su jų atlikimo tvarka, galimomis komplikacijomis pasirašytinai.

4. Pacientas kiek įstengdamas turi suteikti sveikatos priežiūros specialistams informacijos apie savo sveikatą, persirgtas ligas, atliktas operacijas,vartotus ar vartojamus vaistus, alergines reakcijas, genetinį paveldimumą ir kitus pacientui žinomus duomenis, reikalingus tinkamai suteikti sveikatos priežiūros paslaugas.

5. Pacientas, gavęs informaciją apie jam skiriamas sveikatos priežiūros paslaugas, savo atsisakymą dėl šių sveikatos priežiūros paslaugų suteikimo turi patvirtinti raštu.

6. Pacientas privalo vykdyti sveikatos priežiūros specialistų paskyrimus ir rekomendacijas, informuoti apie nukrypimus nuo paskyrimų ar nustatyto režimo, dėl ko jis davė sutikimą , ar nustatyta tvarka atsisakyti sveikatos priežiūros paslaugų.

7. Pacientas privalo pagarbiai ir deramai elgtis su visais sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojais ir kitais pacientais, nekelti triukšmo, nešiukšlinti, viršutinius rūbus palikti rūbinėje.

8. Pacientui, kuris pažeidžia savo pareigas, tuo sukeldamas grėsmę savo ir kitų pacientų sveikatai ir gyvybei ar trukdo jiems gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, sveikatos paslaugų teikimas gali būti nutrauktas, išskyrus atvejus, jei grėstų pavojus paciento gyvybei.

9. Pacientas privalo mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas, kurias numato Sveikatos draudimo įstatymas.

Į viršų
Į apačią

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.