APSISAUGOKIM NUO GRIPO

Tarptautinės organizacijos, Lietuvos medikai ir epidemiologai ne kartą yra pabrėžę, kad sezoninė gripo vakcina yra gyvybiškai svarbi siekiant apsaugoti visuomenę nuo sunkių gripo formų, hospitalizacijos, komplikacijų ir mirties. Ypač šis skiepas aktualus rizikos grupių asmenims, kuriems gripas yra daug pavojingesnis ir gali būti net mirtinas.

Gripo sezonas įprastai prasideda spalio mėnesį, o baigiasi gegužę. Skiepijimas nuo gripo infekcijos ypač aktualus po buvusio koronaviruso, popandeminiu laikotarpiu, nes susirgus gripu ir dar cirkuliuojančia COVID-19 infekcija gydymas yra sudėtingesnis, išauga komplikacijų tikimybė, vėl  didžiulė našta tektų sveikatos sektoriui.

Kaip ir kasmet, Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis įsigyta keturvalente gripo vakcina, skiepijami rizikos grupėms priklausantys asmenys: 65 metų amžiaus ir vyresni, nėščiosios, socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojai, sergantieji lėtinėmis ligomis, gydymo įstaigų darbuotojai.

Norintys pasiskiepyti gyventojai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją ar pediatrą. Jei  asmuo skiepijasi kasmet, galima tiesiogiai atvykti į mūsų įstaigos profilaktinį kabinetą (105 kab.) ar rajono ambulatoriją, medicinos punktą. Jei šeimos gydytojas yra užimtas mūsų slaugytojos gali pačios įvertinti paciento sveikatos būklę, užpildydami specialius kontrolinius kontraindikacijų patikrinimo klausimynus ir jei pacientai yra sveiki, atlikti skiepijimą.

Į viršų
Į apačią

Jūsų patogumui ir geresnei patirčiai svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę SUTINKU arba tęsdami naršymą, Jūs sutinkate, kad slapukai būtų įrašomi.