Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Pirminės Sveikatos Priežiūros Centras

Mums rūpi jūsų sveikata...

Zarasų Pirminės sveikatos priežiūros centras vykdo įvairius projektus. Vienas iš jų - pirmosios pagalbos mokymai. Juos pristato Zarasų greitosios medicinos pagalbos skubios pagalbos specialistės Jurgita Gaidienė ir Virginija Vaitonienė.

Birželio 25-ą dieną vykome į Salako pagrindinę mokyklą. Šios mokyklos mokytojai, darbuotojai, Salako socialinės globos namų ir muzikos mokyklos atstovai susidomėję klausėsi paskaitų ir su entuziazmu atliko praktines užduotis.

Pirmoji pagalba labai svarbi nūdienos tema. Kiekvienas žmogus atsitikus nelaimei turi žinoti kaip tiksliai ir greitai iškviesti specializuotą pagalbą bei mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Lietuvos higienos instituto duomenimis nuo širdies ir kraujagyslių ligų 2018 metais mirtingumas siekė vyrų - 47,3 %, moterų - 62,9 %. Todėl labai svarbios pirmosios minutės ištikus klinikinei mirčiai.

Susirinkusius mokėme, kaip teisingai atlikti krūtinės ląstos paspaudimus ir oro įpūtimus, kaip atlikti Heimlicho stūmį užspringus (turime tam skirtą specialią liemenę) suaugusiam ir kūdikiui. Mokėme, kaip panaudoti AED (automatinį išorinį defibriliatorių). Priminėme kaip teikiama pirmoji pagalba ištikus saulės smūgiui, skęstančiam žmogui, po elektros traumos, esant kraujavimams, įgėlus gyvatei ar vabzdžiams, ir kita.

Dėkojame Salako pagrindinės mokyklos direktoriui L. Sadauskui už suteiktas patalpas, patogiai paruoštą salę, o dalyviams už didelį susidomėjimą, pateiktus klausimus ir aktyvų dalyvavimą praktiniuose užsiėmimuose.

 

Zarasų PSPC GMP skubios medicininės pagalbos vyr.specialistė Virginija Vaitonienė

4
+4

Įstaigos darbo laikas

P.: 7.30-18.00

A.: 7.30-18.00

T.: 7.30-18.00

K.: 7.30-18.00

P.: 7.30-18.00

Š.: 8.00-14.00

Registracija internetu

Draustumo tikrinimas

Greitoji pagalba

Apklausa

Kaip vertinate "Burnos higienos" paslaugos kokybę Zarasų PSPC?

Labai gerai - 55.6%
Gerai - 27.8%
Patenkinamai - 11.1%
Blogai - 5.6%

Viso balsavo: 180
Balsavimas baigtas nuo: 31 Gruo 2018 - 23:00

E-sveikatos projektas

Akcija "Aplenk ligą"

Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyvių medžiagų, socialinė integracija

Narkotikų žalos mažinimas (Respublikinio priklausomybės ligų centro video medžiaga)

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas