Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Pirminės Sveikatos Priežiūros Centras

Mums rūpi jūsų sveikata...

Projekto partneriai bendradarbiavimo patirties sėmėsi dviejų valstybių mieste Valka-Valga

Įgyvendindama 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą Nr. LLI-224 „Kokybiškų sveikatos paslaugų prieinamumo didinimas stiprinant gebėjimus ir bendradarbiavimą pasienio regione Zarasai - Daugpilis“ 2017 m. rugsėjo 25- 27 d. projekto partnerių - Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centro ir Daugpilio regioninės ligoninės atstovai dalyvavo mokomojoje kelionėje į Valkos - Valgos miestą, esantį Latvijos ir Estijos pasienyje. Įdomu tai, kad Latvijos Respublika baigiasi, o Estijos prasideda, pačiame Valkos - Valgos miesto centre.

Kelionės dalyviai lankėsi Valgos (Estija) ir Valkos (Latvija) ligoninėse, kur buvo supažindinti su Latvijos-Estijos pasienio teritorijoje veikiančių medicinos institucijų bendradarbiavimo modeliu teikiant skubią medicinos pagalbą gyventojams. Zarasų ir Daugpilio atstovų delegaciją priėmė Valkos (Latvija) savivaldybės vadovai. Vicemeras Viesturs Zarinš aptarė mažos savivaldybės sveikatos srities problemas, pristatė kitas bendradarbiavimo pasienyje sritis bei planuojamus investicinius projektus, skirtus pasienyje esančio miesto Valka - Valga strategijai “Vienas miestas - dvi valstybės” įgyvendinti. 

Greta esančios Valkos (Latvija) ir Valgos (Estija) savivaldybės kartu planuoja investicijas į miesto centrą, švietimo ir kultūros įstaigas. Pasienio mieste įprasta, kad tą pačią ugdymo  įstaigą (pvz.: dailės, muzikos, krepšinio mokyklą)  lanko vaikai iš Latvijos ir Estijos, nes bendradarbiavimas suteikia galimybių koncentruoti  geriausias paslaugas ten, kur dirba kvalifikuoti, savo darbui pasišventę pedagogai. Nustebino ir tai, kad apie 5000 gyventojų turinčiame Valkos mieste veikia trys šiuolaikiški sporto kompleksai.

Skirtingai nei Lietuvos ir Latvijos pasienyje, abiejų šalių greitosios pagalbos automobiliai gali kirsti Latvijos ir Estijos valstybinę sieną ir pristatyti ligonius iš Latvijos į Estiją (ir atvirkščiai), kur turintiems Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC) bus suteikta skubi medicinos pagalba. Pacientai taip pat gali gauti kitas medicinos paslaugas - gydytojų specialistų konsultacijas ir kt. procedūras, nors šiuo metu ekonominė situacija tam nėra palanki - Latvijoje dauguma paslaugų kainuoja perpus pigiau ir Latvijos gyventojams ligonių kasos apmoka tik dalį (apie 50 proc.) medicinos paslaugų. Nepaisant to, abiejų medicinos įstaigų atstovai patikino, kad siekiant užtikrinti skubią medicinos pagalbą gyventojams, pasienyje esančių įstaigų bendradarbiavimas yra būtinas, tam Valgos ligoninėje dirba atskiras specialistas.

Zarasų ir Daugpilio gydymo įstaigų atstovai džiaugėsi susipažinę su Latvijos ir Estijos pasienyje dirbančių medicinos įstaigų bendradarbiavimo modeliu ir tikino patys aktyviau dalyvausiantys ieškant bendradarbiavimo sričių.

Įgyvendinus projektą bus sukurta bendradarbiavimo tarp Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centro ir Daugpilio regioninės ligoninės sistema. Projekto partneriams pasirašius bendradarbiavimo sutartį Zarasų rajono gyventojai, kuriems reikalinga skubi medicininė pagalba, turintiems Europos sveikatos draudimo kortelę (EHIC) galės naudotis kokybiškomis medicinos paslaugomis vos už 25 km esančioje Daugpilio regioninėje ligoninėje. 

Projekto vadovė Ingrida Tatarūnė tel. :8 (611)43889, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Akimirkos iš susitikimo:

-1
1

Įstaigos darbo laikas

P.: 7.30-18.00

A.: 7.30-18.00

T.: 7.30-18.00

K.: 7.30-18.00

P.: 7.30-18.00

Š.: 8.00-14.00

 

 Registratūra (8 385) 51776; (8 385) 51338

Išankstinė registracija

8 (385) 51797  nuo 8.00 iki 12.00 val.

Registracija internetu

Draustumo tikrinimas

Greitoji pagalba

Apklausa

Kaip vertinate "Burnos higienos" paslaugos kokybę Zarasų PSPC?

Labai gerai - 55.6%
Gerai - 27.8%
Patenkinamai - 11.1%
Blogai - 5.6%

Viso balsavo: 180
Balsavimas baigtas nuo: 31 Gruo 2018 - 23:00

E-sveikatos projektas

Akcija "Aplenk ligą"

Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyvių medžiagų, socialinė integracija

Narkotikų žalos mažinimas (Respublikinio priklausomybės ligų centro video medžiaga)

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas