Zarasų rajono savivaldybės VšĮ Pirminės Sveikatos Priežiūros Centras

Mums rūpi jūsų sveikata...

AMBULATORINIŲ SLAUGOS PASLAUGŲ NAMUOSE TEIKIMAS

Slaugos paslaugos namuose- asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos pacientų namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų prieinamumą, tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą.

2016 metų gegužės pirmąją įsigalioja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymas ,,Dėl slaugos paslaugų ambulatorinėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir namuose teikimo reikalavimų patvirtinimo“ pakeitimo.

 Šios paslaugos teikiamos asmenims, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis, nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis su dideliais specialiaisiais poreikiais, esant lėtinėms ligoms ir pažeidimams, kai savarankiškumo indeksas yra nuo 20 iki 61 balo ir kurie kasdieniniame gyvenime yra visiškai (ar beveik visiškai ) priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos, ar yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų.

Slaugos namie paslaugas teikia bendruomenės slaugytojos, bendrosios praktikos slaugytojos, psichikos sveikatos slaugytoja, gavusios šeimos gydytojo ar gydytojo psichiatro siuntimą, kuriame pažymimos paskirtos diagnostinės ar intervencinės procedūros. Tiems pacientams, kuriems atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas pastovus gleivių siurbimas, jo ar jo artimųjų pageidavimu, teikiama paslauga tik turint stacionaro gydytojo siuntimą ir raštišką patvirtinimą, kad artimieji išmokinti atlikti šią procedūrą. Apie atliktus paskyrimus ir pasikeitusią paciento būklę slaugos personalas informuoja šeimos gydytoją.

Slaugos personalas gali atlikti gydytojo paskirtas injekcijas į raumenis, poodį, veną, lašines infuzijas, kateterizuoti šlapimo pūslę, ir prižiūrėti kateterį, žarnyno valymą klizmos pagalba, siūlių nuėmimą, drenų priežiūrą, šlapimo paėmimą kateteriu tyrimui, dirbtinių kūno angų (stomų) priežiūrą, zondavimą, kraujo paėmimą tyrimui, opų, pragulų priežiūrą, atlikti elektrokardiogramą, pamatuoti kraujospūdį, pulsą, temperatūrą, deguonies įsotinimą kraujyje, administruoti vaistų vartojimą, taikyti enterinį maitinimą, konsultuoti artimuosius slaugos, komplikacijų prevencijos klausimais, padėti atlikti higienos paslaugas, kai reikia teikti kitas paslaugas.

Pacientas ar jo atstovas turi pateikti šeimos gydytojui specialiųjų poreikių pažymos ir neįgaliojo pažymėjimo kopijas.

 

0

Įstaigos darbo laikas

P.: 7.30-18.00

A.: 7.30-18.00

T.: 7.30-18.00

K.: 7.30-18.00

P.: 7.30-18.00

Š.: 8.00-14.00

Registracija internetu

Draustumo tikrinimas

Greitoji pagalba

Apklausa

Kaip vertinate "Burnos higienos" paslaugos kokybę Zarasų PSPC?

Labai gerai - 55.6%
Gerai - 27.8%
Patenkinamai - 11.1%
Blogai - 5.6%

Viso balsavo: 180
Balsavimas baigtas nuo: 31 Gruo 2018 - 23:00

E-sveikatos projektas

Akcija "Aplenk ligą"

Asmenų, priklausomų nuo psichoaktyvių medžiagų, socialinė integracija

Narkotikų žalos mažinimas (Respublikinio priklausomybės ligų centro video medžiaga)

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas